Zastosowanie podnośników koszowych na dachu

Wynajem zwyżki w Krakowie
  • Dodano: 12.03.2019

  • Przez: EHC Karol Zagajewski

Prace podnośnikiem koszowym przybierają różne formy. Najczęściej z ich wykorzystaniem pracuje się przy elewacjach budynków. A co ze zwyżkami można robić na dachu?

Kosz koszowi nierówny – czyli kilka słów o najszerszym atucie podnośnika H – 45 m

Gdy myśli się o podnośnikach koszowych, zwraca się głównie uwagę na ich wysokość. Czasem jednak równie istotne okazują się inne parametry, np. kosz. W przypadku naszej zwyżki H – 45 m ma on prawie 4 metry szerokości! Kiedy okazuje się to ważne?

  • Przy montażach zabudowy na wysokości – jeśli np. nowo powstające balkony mają szeroką zabudowę i trzeba ją zamontować z zewnątrz, to podobnie jak w przypadku szerokich reklam, kosz podnośnika koszowego H – 45 m okaże się niezastąpiony. Montowany element będzie można przytrzymać z prawej i lewej strony w koszu i od razu po wywindowaniu go do góry zamontować, bez większych manewrów na wysokości.
  • Gdy zależy nam na zabraniu wielu narzędzi i komforcie pracy – szerszy kosz to więcej przestrzeni do pracy. Standardowo zwyżki posiadają kosze do 1,5 – 2 metrów szerokości. W przypadku naszego podnośnika koszowego parametr ten jest prawie dwukrotnie większy! Lepiej więc pracować na szerokości 2 czy 4 metrów?

Windą do nieba albo chociaż na dach…

Jakub to jeden z wielu naszych stałych Klientów. Jego firma zajmuje się remontami. Ostatnio otrzymaliśmy od niego kolejne zadanie do wykonania.

– Dzień dobry Panie Karolu! Będziemy potrzebować wsparcia podnośnikiem. Tym razem nie do prac, a do wyniesienia materiałów montażowych. Będziecie w stanie nam w tym pomóc?

Dopytujemy o to, co trzeba wynieść do góry, jaki ma to ciężar i na jaką wysokość musimy się dostać. Z rozmowy wynika, że najlepsza do tego zlecenia będzie nasza zwyżka H – 45 m. W szerokim koszu zmieści się więcej materiałów, tym bardziej, że jego udźwig to 600 kg.

Na miejsce zlecenia udajemy się 4 dni później – dopiero wtedy nasz podnośnik jest dyspozycyjny. Naszym zadaniem okazuje się wrzucenie materiałów montażowych potrzebnych do naprawy obróbek blacharskich i połaci dachowej.

Przed nami do przetransportowania cztery palety materiałów. Pracownicy rozkładają zgromadzone tam elementy na mniejsze części (na raz możemy unieść do góry maksymalnie 600 kg) i wkładają je do kosza. Potem windujemy je na płaski dach. Tam są odbierane przez pracowników – bezpiecznie, bo z daleka od krawędzi dachu.

Wynajem zwyżki w Krakowie

Czynność jest powtarzana, aż wszystkie elementy znajdą się na górze. Całość prac zajmuje nam około 2 godzin. Mając na uwadze, że pracownicy musieliby te same materiały nosić 4-5 godzin, czym prędzej zapisują oni nasz numer telefonu. Realizacja przebiegła sprawnie i bezpiecznie. Można wracać na bazę!

Transport materiałów budowlanych mniejszych gabarytów na wysokości? Zadzwoń pod numer +48 502 602 577. Postaramy się pomóc!

Newsletter

NASI KLIENCI

Wszelkie prawa zastrzeżone EHC promopixel.pl