Wykorzystanie podnośnika koszowego zimą – strącanie sopli z wysokości

Wynajem podnośnika w zimie
  • Dodano: 05.02.2019

  • Przez: EHC Pogotowie Wysokościowe

Wiele osób pyta o to, co nasze podnośniki robią zimą. Podnośniki koszowe są jednak wykorzystywane również podczas innych prac niż budowlane, np. do strącania sopli z wysokości. Jak to wygląda?

Po co strącać sople?

Najważniejsze w tym wypadku są dwa czynniki, które przemawiają za kontrolowanym strącaniem sopli:

  1. Głównie po to, by nie zagrażały bezpieczeństwu.

Szczególnie ważne jest kontrolowane strącanie sopli wokół przestrzeni, która jest stale użytkowana przez ludzi (np. nad wejściem do domu). Dlaczego? Bo spadający z góry sopel może nawet pozbawić życia osobę, która właśnie w tym momencie znajdzie się w miejscu jego upadku.

  1. Warto zadbać również o bezpieczeństwo rynien i obróbek blacharskich

Sople najczęściej pojawiają się na zakończeniach dachów, czyli zwisają z rynien lub obróbek blacharskich. Wraz z ich powiększaniem się rośnie ich masa, a to oznacza, że w pewnym momencie mogę one doprowadzić do zerwania się elementów dachu, na których się znajdują – szczególnie, jeśli rynna lub obróbki blacharskie są źle zamontowane lub uległy „obluzowaniu” wraz z latami użytkowania.

Jak dobrać odpowiedni podnośnik do pracy?

W pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę na wysokość, na jaką chcemy się dostać. Następnie ustalić, czy maszyna będzie w stanie stanąć blisko ściany – jeśli nie, to warto sprawdzić wychył boczny jej ramienia oraz dopytać, czy w związku z większą odległością od ściany sięgnie ona na daną wysokość.

Pamiętaj, że wraz ze zwiększeniem się odległości w bok spada maksymalna wysokość, na jaką jest w stanie sięgnąć podnośnik. W ostatnim etapie warto sprawdzić maksymalny udźwig kosza – szczególnie, gdy chcemy zabrać ze sobą na wysokość jakieś ciężkie narzędzia.

W naszej ofercie znajdziesz trzy rodzaje zwyżek:

Podnośnik koszowy do strącania sopli z wysokości – czyli nasza ostatnia realizacja

Poranek. Otrzymujemy telefon od właściciela przedszkola. Jak się okazuje, tuż nad wejściem do jego placówki znajdują się sople. Stwarzają one poważne zagrożenie dla dzieci, ale i dla każdego, kto korzysta z tego wejścia. Prosi nas o pomoc. Nie zastanawiając się, przyjmujemy to zlecenie.

Do tej realizacji wybieramy podnośnik koszowy H – 22 m. Według naszych ustaleń bez problemu sięgnie on do sopli znajdujących się na wysokości. Na miejscu prac pojawiamy się koło południa. Wynika to z tego, że wcześniej wszystkie z naszych maszyn były w pracy.

Wynajem podnośnika w zimie

Na miejscu pracy zabezpieczamy odpowiednio teren. Jeden z naszych pracowników wchodzi do kosza, drugi pozostaje na dole, by ostrzegać ewentualnie pojawiających się przechodniów. Będąc na wysokości, ostrożnie strącamy sople – tak, by po pierwsze nie uszkodzić rynien, a po drugie, gdy któryś z nich spadnie na ziemię, by nie uszkodził elementów znajdujących się w pobliżu.

Wynajem podnośnika w zimie

Całość realizacji zajmuje nam 2 godziny. Wszystko przebiega sprawnie, bezpiecznie i bez uszkodzeń. Właściciel przedszkola jest bardzo zadowolony, że udało nam się tak szybko usunąć zagrożenie.

Spotkało Cię wyzwanie na wysokości i potrzebujesz wsparcia? Śmiało kontaktuj się z nami pod numerem +48 502 602 577. Chętnie pomożemy Ci naszymi podnośnikami koszowymi.

Newsletter

NASI KLIENCI

Wszelkie prawa zastrzeżone EHC promopixel.pl