Serwis krzyża z podnośnika

EHC H-45
  • Dodano: 10.01.2019

  • Przez: EHC Pogotowie Wysokościowe

Tegoroczna jesień charakteryzowała się wyjątkowo przyjemnymi warunkami. Była też ostatnim dzwonkiem na konserwację elementów zewnętrznych obiektów budowlanych.

Gorący czas dla podnośnika H-45 obowiązuje cały rok

Jesienią trwał okres świątecznej dekoracji miasta Kraków. Mniejsze podnośniki, takie jak zwyżka H-22 oraz zwyżka H-27 działały w terenie od rana do nocy.

Podnośnik H-45 również był wielokrotnie używany podczas strojenia miasta, szczególnie, gdy była potrzeba montażu elementów w kilka osób. Dzięki udźwigowi kosza do 600 kg mogła się w nim z powodzeniem zmieścić ekipa monterska wraz z narzędziami.

Jednak w międzyczasie był on stale wynajmowany w inne miejsca. Do czego? Do zadań specjalnych, m.in. takich, jak:

  • Serwis sieci napowietrznych;
  • Budowa mostu;
  • Prace w Hucie;
  • Serwis elementów dachu kościoła.

Ostatni podpunkt to przygoda, którą chcemy się dziś z Wami podzielić. Jak przebiegała?

Daleko od domu

To wyzwanie zaczyna się jak wiele innych, czyli telefonem od Klienta. Dowiadujemy się, że Kościół, który będzie serwisowany z podnośnika znajduje się bowiem w małej gminie około 100 km od Krakowa. Uświadamiamy sobie, że czeka nas dłuższa podróż.

Klient chce wynająć podnośnik na przyszły tydzień. Sprawdzamy jednak warunki pogodowe. Nie prezentują się najlepiej, prognozowana jest ulewa z gradem. Umawiamy się więc na ostateczne potwierdzenie terminu na trzy dni przed realizacją ze względów bezpieczeństwa.

Parę dni później okazuje się, że los się do nas uśmiechnął i grozi nam tylko małe zachmurzenie. Wybieramy się więc podnośnikiem H-45 w podróż. Po dwóch godzinach docieramy na miejsce. Witamy się z montażystami i zaczynamy rozkładać podpory podnośnika.

Po chwili kosz winduje ekipę monterską wraz z narzędziami w górę. Mają oni za zadanie odrestaurować blaszany element otaczający krzyż w najwyższym punkcie budynku.

Czynności konserwacyjne zajmują im około 3 godzin. Klient wynajął podnośnik na 5. W związku z tym ekipa monterska postanawia sprawdzić przy okazji stan orynnowania kościoła.

Brak podnośnika w pobliżu? Mamy rozwiązanie

Potrzebujesz wynająć podnośnik o dużym wysięgu, jednak brak takiego w Twojej okolicy? Bez obaw! Możemy dojechać we wskazane miejsce. Zadzwoń po podnośnik z wyprzedzeniem (przynajmniej tygodniowym). Dzięki temu będziemy w stanie dobrać termin najdogodniejszy dla Ciebie.

Newsletter

NASI KLIENCI

Wszelkie prawa zastrzeżone EHC promopixel.pl