Montaż tablicy informacyjnej z podnośnika

Montowanie tablicy z podnośnika koszowego
  • Dodano: 26.02.2019

  • Przez: EHC Karol Zagajewski

Ostatnio nasza zwyżka pomagała zarządcy drogi. W czym? W montażu tablicy informacyjnej! Jak to przebiegało?

Pracom na wysokości nie po drodze z wykonawcą dróg…? Czy aby na pewno?

Mogłoby wydawać się, że przyziemne sprawy naszych podnośników nie dotyczą. Istnieją jednak sytuacje, gdy zwyżki okazują się niezbędne. Kiedy tak się dzieje?

  • Gdy jest potrzeba serwisu oświetlenia ulicznego.
  • Przy budowie mostu.
  • Gdy trzeba zamontować nową tablicę informacyjną nad drogą.

Wbrew pozorom, podnośniki koszowe biorą czynny udział w powstawaniu nowych dróg i autostrad. Dla przykładu, najnowsza realizacja opowiada o montażu nowej tablicy informacyjnej.

Jak trafić do celu? Tablica wskaże Ci drogę!

Pod koniec listopada otrzymujemy telefon. To Pan Marcin z firmy podwykonawczej dla małopolskiego GDDKiA. Tłumaczy, że w zeszłym tygodniu jeden z kontrahentów właśnie zakończył prace związane z realizowanym przez niego kontraktem – nowe rondo w miejscowości łączącej Kraków z Tarnowem. W związku z tym obecny objazd nie będzie miał racji bytu, a co za tym idzie, potrzebne będą nowe oznaczenia.

Agencja reklamowa przygotowała dla nich nowe oznaczenia – teraz firmie Pana Marcina pozostaje tylko je zamontować. Do realizacji celu potrzebny jest tylko dobór terminu na wynajem podnośnika.

Wybór pada na środę o 3 rano, kiedy jest najmniejszy ruch. Do tego zadania wybieramy podnośnik H-27 o udźwigu do 300 kg – w jego koszu z powodzeniem będą mogły zmieścić się dwie bądź trzy osoby.

Na miejscu zjawiamy się w umówiony dzień 15 minut wcześniej od ekipy – wiemy już, w którym miejscu odbędzie się montaż – na wygrodzonym pasie ruchu. Zaoszczędzony czas wykorzystujemy na rozłożenie podpór podnośnika oraz zabezpieczenie miejsca pracy.

Monterzy pojawiają się o wyznaczonej godzinie i niedługo potem znajdują się w koszu zwyżki, odpowiednio zabezpieczeni sprzętem ochrony osobistej. Nasz operator winduje ich dwa metry w górę. Dwie osoby chwytają tablicę z poziomu kosza, podczas gdy dwie unoszą ją od dołu. Gdy udaje się ją już ustabilizować, przykręcają ją do metalowych słupów – tablica jest gotowa.

Takich tablic do montażu było jeszcze 5. Całość prac zajmuje około 3 godzin. Pracownicy dzwonią do Pana Marcina, by potwierdzić wykonanie zadania. Dla nas to również koniec prac na dziś, gdyż musimy zebrać siły na kolejne działania – zbliża się ranek, a więc czas na odpoczynek.

Jesteś zarządcą dróg i potrzebujesz podnośnika? Nie ma sprawy!

Jeśli potrzebujesz wykonać podobne zlecenie i chcesz je usprawnić dzięki pracy zwyżki, skontaktuj się z nami pod numerem 502 602 577, pomożemy!

Newsletter

NASI KLIENCI

Wszelkie prawa zastrzeżone EHC promopixel.pl