Montaż hali ze zwyżki H-45

Montaż hali z podnośnika
  • Dodano: 08.01.2019

  • Przez: EHC Pogotowie Wysokościowe

Podnośniki koszowe powszechnie stosowane są do wznoszenia ludzi wraz z narzędziami. Większe mają czasami dodatkową funkcję dźwigową. Do czego się przydaje?

Jak podnośnik może przydać się podczas montażu konstrukcji stalowych?

Czy wiesz, jak stawia się hale stalowe? Poszczególne elementy konstrukcji przywozi się ciężarówkami w miejsce, gdzie ma powstać budowla. Następnie łączy się je ze sobą.

Do tych prac potrzeba:

  • Dźwiguby unosił elementy konstrukcji do góry.
  • Podnośnikaby wznieść na odpowiednią wysokość ekipę monterską.
  • Wyżej wspomnianej ekipy monterskiej, która połączy wszystkie części ze sobą.

Z reguły do dźwigania części składowych hali potrzebny jest dźwig. Jeśli jednak jest to mniejsza inwestycja, a poszczególne komponenty nie ważą więcej niż 100-300 kg, to wtedy można skorzystać z podnośnika H-45.

Jest to możliwe dzięki uchwytowi mocującemu, który jest przytwierdzony do dołu kosza podnośnika. Pełni on funkcję haka, na którym można podwieszać rzeczy. Ten atestowany punkt kotwiący jest zgodny z przepisami BHP i formalnie uwzględniony w książce serwisowej podnośnika.

Maksymalny udźwig kosza podnośnika H-45 to 600 kg. Istotne jest, by podczas doboru sprzętu do prac uwzględnić nie tylko wagę narzędzi i elementów, ale także ludzi. Zakładając większy margines bezpieczeństwa, nie narażamy się na niebezpieczeństwo, że coś okaże się zbyt ciężkie.

Wielozadaniowość podnośnika H-45

Jakiś czas temu przydarzyła nam się sytuacja, gdzie podnośnik na kilka godzin stał się żurawiem samojezdnym!

Dzwoni do nas Pan Michał z chęcią wynajęcia dźwigu 50 t, gdyż zauważył, iż poszerzyliśmy ofertę maszyn. Niestety musimy mu odmówić – sprzęt jest już zarezerwowany do końca tygodnia.

Dopytujemy jednak o cel zamówienia żurawia samojezdnego. Okazuje się, że Pan Michał jest właścicielem firmy montującej hale na zamówienie i właśnie do takich działań potrzebuje naszej maszyny. Pytamy go więc, ile kilogramów mogą ważyć elementy, z których tworzy się konstrukcję. Odpowiada, że około 200 kg.

W każdym wyzwaniu staramy się znaleźć rozwiązanie, proponujemy więc… nasz podnośnik H-45. Jego atestowany hak z funkcją dźwigową potrafi udźwignąć maksymalnie do 300 kg!

Pan Michał zgodził się i już dwa dni później przybywamy na miejsce budowy. Wynajęcie zwyżki z funkcją dźwigową okazało się strzałem w dziesiątkę. Ekipa monterska nie potrzebowała dodatkowej maszyny do prac. Elementy stalowe najpierw były podniesione za pomocą haka do góry, a następnie, po unieruchomieniu ich z poziomu ziemi, montowane z kosza tego samego podnośnika.

EHC h-45

 

EHC h-45

Wyzwanie? Pomożemy!

Czy Ty także masz wyzwanie na wysokości? Zadzwoń do nas pod numer 502 602 577, znajdziemy rozwiązanie.

Newsletter

NASI KLIENCI

Wszelkie prawa zastrzeżone EHC promopixel.pl