Komin i rusztowanie – czyli zadanie dla dźwigu

Wynajem żurawia
  • Dodano: 29.01.2019

  • Przez: EHC Pogotowie Wysokościowe

Wyzwanie na wysokości? To idealne zadanie dla nas. Tym razem realizacja dotyczyła demontażu komina ogrodzonego rusztowaniem. Do czego był tam potrzebny dźwig?

Ile jesteś w stanie wznieść? My naprawdę dużo!

Z ciężarami mamy do czynienia nie od dziś. Już od dawna wznosiliśmy do góry ciężkie rzeczy. W przypadku naszych podnośników koszowych były to tylko ciężary narzędzi czy pracowników znajdujących się w koszu. Jednak dzięki naszemu dźwigowi jesteśmy w stanie udźwignąć prawdziwych gigantów.

Poniżej krótkie porównanie udźwigu naszych maszyn:

Dźwig – przez kogo jest wynajmowany?

Z jakimi branżami współpracuje nasz dźwig? Najczęściej jest on wynajmowany przez firmy:

  • Budowlane – podczas wykonywanych robót na budowie, gdy trzeba coś przenieść (np. zdemontowany komin).
  • Przemysłowe – gdy zmieniają lokalizację swoich hal lub wykonują ich modernizację i potrzebują przenieść ciężkie maszyny.
  • Reklamowe – podczas montażu dużych konstrukcji.

Komin otoczony rusztowaniem – jak zdemontował go nasz dźwig?

Poniedziałek. Nowy tydzień. Otrzymujemy telefon od nowego Klienta. Chce wynająć nasz dźwig. Przy jednym z budynków potrzebuje zdemontować komin. Jednak do tego zadania potrzebuje kogoś, kto potrafi sprawnie manewrować maszyną – demontowany element jest otoczony rusztowaniem, nie można go uszkodzić.

Podejmujemy się tego wyzwania! Na miejscu zlecenia pojawiamy się późnym południem w ustalonym terminie. Rozstawiamy dźwig i bierzemy się za robotę wraz z ekipą znajdującą się na miejscu.

Na początku podpinamy pod hak odpowiednie zawiesia, a później zaczepiamy nimi komin. Następnie pracownicy demontują go, aby nie przylegał do ściany. Centymetr po centymetrze, powoli, bezpiecznie unosimy demontowany element do góry.

Trzeba tu mieć sokoli wzrok i ogromną cierpliwość. Udało się! Wszystko przebiegło bezpiecznie. Rusztowanie i elewacja nie zostały uszkodzone. Teraz pozostaje tylko powoli opuścić komin na ziemię. Całość zlecenia zajmuje około 2 godziny.

Wynajem żurawia

Wynajem żurawia

Potrzebujesz coś dźwignąć i poszukujesz do tego odpowiedniego sprzętu? Zadzwoń do nas pod numer +48 502 602 577. Pomożemy!

Newsletter

NASI KLIENCI

Wszelkie prawa zastrzeżone EHC promopixel.pl