Dron zawisł na drzewie – co zrobić?

Sciąganie dronu za pomocą zwyżki
  • Dodano: 07.03.2019

  • Przez: EHC Karol Zagajewski

Budowlanka, przemysł, plan filmowy, branże instalacyjne, a pomiędzy nimi drony na drzewach! Jak to? Nasza praca to nie tylko stereotypowe realizacje. Co zrobić, gdy dron zawiśnie na drzewie? My już wiemy… 🙂

Dron na drzewie – jak się tam dostać? Jak go odzyskać?

Pomysłów jest wiele. Często podpytujemy o nie naszych Klientów. Jak sami mówią, próbują:

  • Dostać się do dronu z drabiny – jednak często sprzęt nie sięga tak wysoko, nikt nie ma jej w pobliżu lub po prostu nie ma śmiałka, który by po niej wyszedł (np. na wysokość 10 metra).
  • Strącić dron – najciekawszym narzędziem do strącania drona, jakie widzieliśmy, były piłeczki tenisowe.

Często jednak te sposoby okazują się niewystarczające – zagrażają bezpieczeństwu drona i ludzi. Przecież nikt nie chciałby spaść z drabiny z wysokości 10. metra lub roztrzaskać strąconego urządzenia… Wtedy przychodzi czas na najskuteczniejszą broń: podnośnik koszowy!

Dlaczego podnośnik koszowy nadaje się do ściągnięcia drona z drzewa?

Odpowiedź jest prosta: urządzenie może zostać bezpiecznie ściągnięte z wykorzystaniem obudowanego kosza zwyżki. Znika ryzyko roztrzaskania drona lub upadku osoby ściągającej go z dużej wysokości. A jeśli już mowa o wysokości, to z naszymi podnośnikami koszowymi można sięgnąć aż 45. metra – czyli 15. piętra budynku. W praktyce jesteśmy w stanie dostać się do każdej rzeczy uwięzionej do tej wysokości. Powyżej zostaje nam specjalistyczny dostęp alpinistyczny, którym także dysponujemy.

Jakie sprzęty posiadamy?

Ściąganie drona z drzewa – czyli nasza zwyżka jako superbohater

Słoneczny dzień – idealny na spacer. Jak się okazuje, nie tylko nam wpadła taka myśl do głowy. Dzwoni telefon. Numer nie jest zapisany. To oznacza jedno – nowego Klienta.

Odbieramy. Z rozmowy dowiadujemy się, że Pan Tomek wybrał się na spacer, aby poćwiczyć sterowanie swoim nowo zakupionym dronem. Niestety… nie wszystko poszło zgodnie z planem. Dron podczas powrotu zawisł na drzewie. Nie mamy wyboru… trzeba go uratować! Na miejsce zlecenia udajemy się naszym podnośnikiem koszowym H – 22 m, dron wisi na wysokości około 15. metra, więc powinniśmy się tam spokojnie dostać.

Pojawiamy się po godzinie od otrzymania zgłoszenia. Pan Tomek już na nas czeka. Operator z ciekawości podpytuje, czy to mu się w ogóle opłaca. W odpowiedzi słyszy:

– Na tym drzewie wisi moje 15 000 zł. Rachunek jest prosty. Nawet jakbym miał tutaj czekać na pomoc do jutra. Na szczęście szybko się pojawiliście.

Realizacja przebiega sprawnie. Już po 20 minutach właściciel otrzymuje do rąk zagubiony w gąszczu gałęzi dron. Zwyżka spisała się na medal!

Sciąganie dronu za pomocą zwyżki

Dron na drzewie? Szukasz pomocy? Zadzwoń pod numer +48 502 602 577! Pomożemy.

Newsletter

NASI KLIENCI

Wszelkie prawa zastrzeżone EHC promopixel.pl