Choinka na Rynku ubrana z podnośnika

Podnośniki do montażu ozdób świątecznych
  • Dodano: 25.12.2018

  • Przez: EHC Pogotowie Wysokościowe

Święta bez choinki to jak wigilia bez karpia – mało kto sobie to wyobraża. Drzewka te pojawiają się w naszych domach, ale także w przestrzeni publicznej. Jedno z nich stanęło na Rynku Głównym w Krakowie, a my braliśmy udział w jego ozdabianiu. Jak to wyglądało?

Choinka na Rynku Głównym w Krakowie ma ponad 15 metrów wysokości!

No cóż… Gabarytowo zdecydowanie przewyższa ona drzewka świąteczne, które ubieramy w naszych domach. Wraz z taką wysokością pojawia się wyzwanie: jakoś trzeba się tam dostać! Z pomocą przychodzą podnośniki koszowe, które są w stanie wywieźć nas do góry.

Z naszymi maszynami jesteś w stanie dostać się aż na 45. metr wysokości – czyli do 15. piętra. We flocie pojazdów firmy znajdziesz:

  1. Podnośnik koszowy H – 22 m
  2. Podnośnik koszowy H – 27 m
  3. Podnośnik koszowy H – 45 m

Ozdoby świąteczne na choince i podnośnik – czyli nasza realizacja na Rynku Głównym w Krakowie

Zamówienie od firmy zajmującej się montażem ozdób świątecznych na choince na Rynku Głównym trafia do nas z dość dużym wyprzedzeniem. Jest to spowodowane tym, że do pracy jest potrzebny nie jeden podnośnik koszowy, a dwa!

Do tej realizacji wyznaczamy nasze podnośniki koszowe H – 22 m. Są one dobrane pod względem:

  • Optymalnego tonażu maszyny, tak, aby nie uszkodzić powierzchni Rynku;
  • Wysokości, na jaką mają się dostać pracownicy.

Dlaczego aż dwa podnośniki naraz? Odpowiedź jest prosta: dzięki temu Klienci szybciej wykonują prace.

Podnośniki do montażu ozdób świątecznych

Na miejscu zlecenia pojawiamy się punkt 6:00. Ustawiamy nasze zwyżki odpowiednio z jednej i drugiej strony drzewa. Dzięki temu pracownicy dekorujący choinkę mogą wykonać prace z obu stron jednocześnie. Jak się okazuje, pracujemy na żywym organizmie, bo tym razem drzewko świąteczne nie jest sztuczne. W związku z tym cały czas otacza nas zapach świerku.

Prace przebiegają sprawnie i bezpiecznie. Zaczynamy od montażu oświetlenia. W koszu znajdują się dwaj pracownicy, którymi sterujemy z dołu. Jeden z nich rozwija długi sznur światełek, a drugi przymocowuje lampki do gałązek choinki.

Podnośniki do montażu ozdób świątecznych

Podczas sterowania trzeba być jednak bardzo czujnym. Lampki mogą wplątać się w obudowane części kosza podnośnika. Zbyt gwałtowne ruchy mogłyby je uszkodzić lub zerwać.

Podnośniki do montażu ozdób świątecznych

Montaż oświetlenia zajmuje nam cały dzień. Prace kończymy nocą. To jednak nie wszystko. Następnego poranka znów pojawiamy się na realizacji. Tym razem pomagamy w montażu pozostałych ozdób świątecznych.

Całość realizacji to 2 dni ciężkiej pracy. Patrząc jednak na powstałą choinkę, można stwierdzić jednoznacznie: opłacało się! Efekt każdy z Was może sprawdzić na Rynku Głównym w Krakowie.

A jeśli Ty potrzebujesz wsparcia podnośników koszowych do swoich prac, to śmiało dzwoń do nas pod numer +48 502 602 577. Pomożemy!

Newsletter

NASI KLIENCI

Wszelkie prawa zastrzeżone EHC promopixel.pl